abgol
11 بهمن 1401 - 13:26

اختصاص۱۰هزار میلیارد تومان جهت توسعه حمل ونقل عمومی/سقف 75 هزار میلیاردی بودجه شهرداری

اعضای شورای اسلامی شهر تهران سقف ۷۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومانی را برای بودجه سال آینده شهرداری تهران تصویب کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس، بررسی کلیات بودجه سال آینده شهرداری تهران در دستور  کار قرار گرفت.

محمد آخوندی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه  دراین باره گفت:  باید از شهرداری تهران برای فرمت جدید ارائه بودجه در قالب یک کتاب تقدیر شود؛ پیشنهاد شهرداری تهران برای بودجه سال آینده رقمی بود که ۵۶ درصد نسبت به سال جاری رشد داشت.

وی ادامه داد: نظرات سایر کمیسیون‌ها به کمیسیون برنامه و بودجه ارائه شد که در نهایت چند نکته برای بودجه ۱۴۰۲ شهرداری تهران مد نظر قرار گرفت. از جمله آنچه که برای بودجه سال آینده مد نظر قرار گرفت این بود که بودجه ۱۴۰۲ برشی از برنامه چهارم مدیریت شهری خواهد بود و عملکرد ۹ ماهه شهرداری پس از بررسی کامل که شامل ردیف‌های درآمدی بود مورد توجه ویژه قرار گرفت.

اخوندی گفت: پیش بینی‌ها از سه ماهه آخر سال جاری بر اساس بررسی کمیسیون برنامه و بودجه و گزارش شهرداری این بود که بیش از پیش بینی شورا برای بودجه سال جاری محقق خواهد شد. لذا در نهایت دو سناریو تقدیم کمیسیون تلفیق شد که یکی رقم ۶۵ هزار میلیارد تومان برای بودجه بود و سناریو دیگر نیز رقم ۷۵ هزار میلیارد تومان بود که در آن توجه ویژه‌ای به بحث حمل و نقل صورت گرفته بود.

وی با بیان اینکه شهرداری تهران برای بودجه سال آینده مانند سال جاری در بخش حمل و نقل بودجه ۳۳ درصدی را در نظر گرفته بود، گفت: با این رقم جهش قابل توجهی که مد نظر شورا بود رقم نمی‌خورد. لذا در نهایت برای تحقق مطالبات شورا در جهت توسعه حمل و نقل عمومی نهایتا کمیسیون تلفیق سقف ۷۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان را برای بودجه تنظیم و تصویب کرد.

به گفته آخوندی، در مصوبه اصلاحیه بودجه ۱۴۰۱ رقم ۵۰ هزار و ۳۷۰ میلیارد تومان برای بودجه به تصویب رسید. در لایحه پیشنهادی شهرداری برای بودجه ۱۴۰۲ رقم ۷۸ هزار و ۴۷۵ میلیارد تومان پیشنهاد شده بود که نهایتا رقم ۷۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان توسط کمیسیون تلفیق شورای شهر تهران مصوب شد. لذا امروز باید اعضای شورای شهر تهران نسبت به این رقم به عنوان سقف بودجه سال آینده شهرداری تهران تصمیم گیری کند.

مهدی چمران رییس شورای شهر تهران در ادامه گفت: نیاز بود که برای سال آینده جهشی در حوزه حمل و نقل عمومی رقم بخورد. مقرر شد ۱۰ هزار میلیارد تومان به توسعه این بخش اختصاص پیدا کند و این افزایش در بودجه دیده شد.

بر اساس این گزارشف  اعضای شورا با ۲۰ رأی  در صحن شورا با سقف ۷۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان که ۱۰ هزار میلیارد تومان آن برای توسعه حمل و نقل عمومی است، موافقت کردند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1009749