abgol
12 بهمن 1401 - 01:02

فجر۴۴| بهره‌برداری از ۴۲ پروژه طی دهه فجر در چالوس

فرماندار شهرستان چالوس از برگزاری ۳۰۰ برنامه در دهه مبارک فجر در این شهرستان خبر داد و گفت: ۴۲ پروژه با اعتباری بالغ بر ۹۳ میلیارد تومان در این ایام به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری فارس از چالوس، علی قاسمی سه‌شنبه شب در نشست خبری به مناسبت دهه مبارک فجر ضمن بیان اینکه ایام الله دهه فجر فرصت مناسبی برای اعلام اقدامات دستگاه‌های اجرایی در یک سال گذشته است، اظهار کرد: ۴۲ پروژه در ۱۲ دستگاه اجرایی با اعتباری بالغ بر ۹۳ میلیارد تومان در این ایام به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی به دو پروژه کلنگ‌زنی اشاره کرد و گفت: یکی از پروژه‌ها کلنگ‌زنی در قالب برنامه ملی مسکن می‌باشد که از سیاست‌های ریاست جمهوری در راستای تامین مسکن می‌باشد و برای چالوس ۱۳۰ واحد است و همچنین کلنگ‌زنی مجتمع تجاری با اعتباری بالغ بر ۸ میلیارد تومان کلنگ‌زنی خواهد شد.

فرنامدار چالوس به برنامه‌های اجرایی دهه مبارک فجر اشاره کرد و گفت: افتتاح همزمان چندین پروژه شهرداری هچیرود، افتتاح مسکن مددجویی، افتتاح سالن ورزشی، افتتاح مسکن مددجویی، اقامتگاه بومگردی، چندین پروژه برق، پروژه مخابرات، افتتاح پارک حاشیه رودخانه چالوس، ساختمان آتش نشانی مرزن آباد، خانه محروم و... از جمله برنامه‌های اجرایی شهرستان چالوس می‌باشد.

علی قاسمی با بیان اینکه مسؤولان این دولت با راه‌اندازی دفتر استانداری در غرب مازندران، نحوه مواجه با مردم را نشان می‌دهند گفت: مردم غرب مازندران برای پیگیری این مسافت طولانی را به مرکز استان ندارند.

وی با بیان اینکه امروز ارتباطات بی واسطه است، گفت: مردم بی واسطه با مسؤولان ارتباط گرفته و مشکلات خود را حل می‌کنند؛ اگر چه برخی مشکلات موازین قانونی وجود دارد ولی در این دولت سعی بر این است برای مردم کارگشایی شود.

قاسمی به نقش شهرداری‌ها در پیشگامی شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: همچنین دهیاران به عنوان مقام اجرایی در روستاها می‌توانند کارهای موثر و ماندگار انجام دهند.

فرماندار چالوس با بیان اینکه عبور از ایران قوی در دستور کار نظام سلطه است، بیان کرد: نا امن سازی فضای داخلی کشور با هر موضوع و عنوانی در دستور کار نظام سلطه و سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی نظام غرب و حتی منطقه قرار دارد.

قاسمی گفت: در روز معارفه با شعار چالوس قوی برای گفتمان‌سازی آغاز به کار کردیم و هدف از اینکار جمع کردن همه؛ در حوزه‌های مختلف اعم از دستگاه‌های اجرایی، رسانه، بخش خصوصی و دولتی و عموم مردم زیر پرچم گفتمان بوده است.

وی افزود: قبول کردن میزبانی برنامه‌های غرب مازندران یکی از کارهایی است که در جهت نهادینه‌سازی گفتمان چالوس قوی در حال انجام است.

فرماندار چالوس هدف از همایش فرصت‌های سرمایه گذاری به میزبانی چالوس را رونمایی از ظرفیت‌ها توسط گفتمان چالوس قوی دانست و بیان کرد: رسانه هم می‌تواند در توسعه نقش آفرینی کند و هم می‌تواند مانع توسعه شود، پس با هدف پیشرفت در جهت رفع مشکلات مردم قلم بزنید.

انتهای پیام/۸۶۰۶۱ /غ

منبع: فارس
شناسه خبر: 1011572